Duchovní sexualita

Není žádným tajemstvím, že většina lidí prožívá transcendenci intenzivněji ve svých ložnicích než ve svém kostele, synagoze nebo mešitě. Milování nám dovoluje překročit omezení našeho fyzického těla, splynout s jiným člověkem a někdy dokonce pocítit jednotu s celým vesmírem.

Podle taoistů neustále probíhá sexuální spojení mezi nebem a zemí, které se navzájem vyrovnávají a harmonizují. Když se milujeme, můžeme se s touto univerzální energií spojit. Cvičitel Léčivého tao Stefan Siegrist to vysvětluje takto: „Díky taoistické sexualitě může člověk znovu zakusit ztracenou harmonii (či duchovní jednotu) s přírodou a vesmírem, o níž často mluví filozofie a náboženství.” Na rozdíl od jiných náboženství chápou taoisté sexualitu a duchovnost jako navzájem neoddělitelné. Duchovnost je „vtělena”, a má se za to, že duch prostupuje celým fyzickým světem včetně našich těl.

Když spíte s někým, kdo má mnoho negativních pocitů (jako je zlost nebo smutek), jeho pocity si zvnitřníte. Bez ohledu na to, kolik latexu umístíte mezi sebe a svoji partnerku, stále si budete vyměňovat citovou a duchovní (ale i sexuální) energii. Proto svému tělu a emoční a duchovní integritě neubližujte tím, že budete mít sex s někým, koho si nevážíte nebo ho nemilujete. Při volbě své partnerky si doslova volíte svůj duchovní osud. Když spíte s někým, koho nemilujete, vaše energie nebude v harmonii a buď vás vyčerpá, nebo vám způsobí nějaké nerovnováhy. Ze stejného důvodu byste se se svou partnerkou měli milovat pouze, pokud k ní cítíte opravdový cit.

Pamatujte si, že sexuální energie prostě zesiluje všechny pocity, které cítíte. Sex je velice účinným nástrojem pro rozvíjení vašeho vztahu a spojení vašich životů, ale může být i ostrou zbraní, která umí tato pouta přetnout a zanechat trvalé jizvy. Jak zjistili mnozí, kdo prožívali sexuální revoluci šedesátých let, „volná láska” (angl. také „láska zadarmo”) neexistuje: za sexuální poznatky je potřeba draze zaplatit a také si jich podle toho vážit.

Vzájemné otevření Malého nebeského okruhu dvou milenců je skutečným splynutím sexuální a duchovní energie. Nakonec, po zjemnění vaší sexuální energie vyšším milováním a meditací, může vyústit do prodlouženého orgasmu a dokonce změněného stavu vědomí. Podle taoismu k tomuto orgasmickému splynutí milenců dochází, pokud jsou jin s jang v naprosté harmonii. Čím lépe se naučíte uvolnit a zcela se vzdát svému partnerovi, tím pravděpodobnější je, že zažijete toto mimořádné spojení. Jeden muž, který zažívá opakované orgasmy, říká: „Sex s mojí dívkou není mechanickou bitvou těl, která tápavě hledají okamžitou slast, ale skutečnou výměnou a opravdovým spojením dvou těl – skoro jako by naše těla splývala v jediné.” Tato podoba harmonizace je velice silná. Pokud se dokážete otevřít a přijímat energii lásky od svojí partnerky a ta se zase otevře a přijímá vaši energii, prožijete splynutí a blízkost, která se nepodobá ničemu jinému.

Obě vaše energie, jin a jang, jsou součástí stejné univerzální energie; mají pouze odlišný náboj. Tak se vy a vaše partnerka můžete skutečně stát jediným tělem. Když tento proud sexuální energie mezi vámi dosáhne správné intenzity a rovnováhy, bude se zdát, že se vaše individuální těla rozplývají v extatické vibraci vašich obíhajících a pulzujících energií. To je skutečný orgasmus těla a duše. Pokud jsou ve vašem vztahu otevřeny i další kanály pro komunikaci a sdílení, pomůže tato výměna energií vaší lásce vyrůst a vaše vzájemná láska bude obohacovat ty okolo vás. Zdravému sexuálnímu spojení často říkáme milování a to je právě to, co děláte.

Úryvek z knihy: Mantak Chia – Rozvíjení mužské sexuální energie

5 comments

 1. DannyHig says:

  Есть такая услуга – добровольное медицинское обслуживание (или ДМО).
  Она предполагает, что пациент вносит небольшую сумму за то, что ходит на прием в течение года не платя за каждый прием.
  Однако соцопросы показали, что лишь 6% жителей Санкт-Петербурга знают о такой программе.
  Почему так происходит?
  Потому что клиникам выгоднее брать плату за каждый визит.
  А если честный врач попытается посоветовать добровольное медицинское обслуживание клиенту – это сулит ему увольнением.
  Эта информация уже вызвала множество возмущений, сразу после того как информацию об этом распространил один врач.
  Его уволили , после того, как он предложил ДМО своему пациенту.
  Самое страшное, что информация по ДМО находились в открытом доступе, просто натыкались на эту информацию только случайные люди.
  Как отстоять свои права?
  О правилах оказания услуги и обязанностях клиник можно узнать, сделав запрос в Яндексе: “добровольное медицинское обслуживание”.
  Обязательно обслуживание, а не страхование.

  34j5c6h86

 2. veronika says:

  I’m an expert writer who loves to bring smiles to people’s face.

  Writing is what I do for a living and I am so passionate about this. I have worked with several companies whose goal is to help people solve writing problems.
  I love traveling and have visited several countries in the past few years.
  I’m happy to have written several books that have contributed positively to the lives of many. My books are available in several parts of the world. And I’m currently working with companies that help people save energy. Being a part of this team has open more opportunities for me to excel as a writer. I have worked with different people and met many clients as a writer.
  I can handle any kind of writing project and provide nothing but the best. People come to me all the time to ask if I can solve their writing problems and I accept. I find pleasure in assisting them to solve their problems as a professional.

  Academic Writer – Veronika – Silverdragonsstudio Confederation

 3. shylabark says:

  Welcome to my blog ! I’m Shyla.
  Even though I jokingly credit my aunt for my writing talent, I know that it is a ability I have fostered from childhood. Though my aunt is a writer, I also started out young.
  I’ve always had a way with words, according to my favorite teacher . I was always so excited in science when we had to do a research assignment .
  Now, I help current learners achieve the grades that have always come easily to me. It is my way of giving back to students because I understand the troubles they must overcome to graduate.

  Shyla – Professional Writer – Paperhaberdasher Team

Napsat komentář