7 způsobů jak milovat svoje tělo

ID-10044752Stále více a více lidí propadá mediální představě o ideální kráse. Ženy i muži se tak snaží přizpůsobit se těmto ideálům cvičením a dietami. Většina pak skončí tak, že trpí poruchami s přijímáním potravy a nebo nadměrně cvičí, jen aby vypadali jako Ken a Barbie. Jenže základní věc je ta, že každý jsme jiný. Tohle byste si měli lépe uvědomit, než propadnout lžím, kterými nás média krmí. Vy nejste za žádných okolností povinni se přizpůsobovat jejich standardům. Měli byste se naučit milovat svoje tělo takové, jaké je. Pokud se snažíte to uskutečnit, tady je sedm způsobů jak milovat a ctít svoje tělo.
1. Přestaňte kritizovat své tělo
Každý den se dívejte do zrcadla a zkuste se naučit oceňovat to, co vidíte. Řekněte tři věci, které na svém těle milujete a věřte tomu, co říkáte. Buďte si vědomi negativních řečí, které sami sobě říkáte, a přestaňte kritizovat své vlastní tělo.
2. Přemýšlejte o svém těle jako o nástroji
Namísto abyste si stěžovali, jak vaše tělo vypadá, zaměřte se na to, co pro vás vaše tělo může udělat. Co pro vás vaše tělo dělá, abyste se cítili lépe? Umožňuje vám vaše tělo dotyk nebo zlepšit životy druhých?
3. Přestaňte se srovnávat s ostatními
Každé tělo je jiné. Tím, že se budete srovnávat s ostatními, nic nezískáte. Přijímejte své tělo takové, jaké je. Naučte se milovat jeho tvar a typ. Pracujte s ním, a ne proti němu.
4. Noste dobře padnoucí oblečení, ve kterém se budete cítit dobře
Často se lidé snaží zakrýt svoje tělo do nepadnoucího oblečení. Je čas říct ne tomuto otřesnému módnímu trendu. Potřebujete začít nosit dobře padnoucí oblečení, které zvýrazní vaše přednosti. Toto oblečení by vám mělo dát lepší pocit a sílu.
5. Zacházejte se svým tělem správně
Dejte svému tělu potřebnou výživu, vitamíny a minerály, aby správně fungovalo. Držte se dál od látek, které vašemu tělu škodí. Dostatečný spánek. Dostatek nějakého středního, ale pravidelného cvičení, abyste byli fit a zdraví. Udržujte správné držení těla celou dobu. Naučte se nestresovat, ale relaxovat.
6. Dělejte věci, které vás těší, bez ohledu na vaši váhu nebo tvar postavy
Nedovolte svému fyzickému vzhledu, aby se dostal do způsobu vašeho života. Dělejte věci, které vás těší, dokonce i tehdy, když se necítíte pohodlně, co se týče vaší váhy. Pomalinku se budete učit, že vaše váha a tvar těla nemají nic společného s tím, jak moc si užíváte nějakou aktivitu. Jen prostě žijte.
7. Udělejte si přestávku od médií
Média jsou toxická skládka lží a nesprávných představ o opravdové kráse. Pokud nejste opatrní, média velice snadno nakazí vaši mysl a duši. Udělejte si někdy od nich přestávku. Buďte s opravdovými lidmi, kteří mají zdravou představu o kráse.
Koncept o kráse a žádoucím těle má různé náhledy související s určitou osobou nebo zemí, ve které je definovaná. Ale pro účel obchodu a marketingu se ji západní média snaží vykreslit jako věc, pro kterou padne každá velikost.Ještě jednou, tohle není opravdová krása. Opravdová krása je o posílení různorodosti lidí. Opravdová krása je o uctívání vaší jedinečnosti. Opravdová krása je o fyzičnu stejně jako o osobnosti. Uvolněte sami sebe ze lží a začněte vidět tu krásnou osobu, kterou jste.


Zdroj: http://allwomenstalk.com/7-ways-to-love-your-body/
přeložila: Veronika Szabóová
Prevzaté z: Svět zázraků
Zdroj obrázku: http://www.freedigitalphotos.net/

Napsat komentář